Kosmetyki

   Żel aloesowy na problemy skórne

   Niezwykłe właściwości aloesu znane są od dawien dawna. Legenda głosi, że już egipska królowa, Kleopatra, słynąca w świecie ze swej urody, stosowała okłady na skórę z miąższu aloesu. Najbardziej skuteczne kosmetyki, preparaty apteczne i lekarstwa dla skóry zawierają w swoim składzie właśnie wyciąg z aloesu.

   Ponieważ aloes ma wiele funkcji, działa np.:
   – bakteriobójczo,
   – oczyszczająco,
   – przeciwzapalnie,
   – ujędrniająco,
   – regenerująco,
   – przeciwzmarszczkowo,
   – rozjaśnia i łagodzi,
   – jest gojący i zabliźniający rany
   można go stosować jako remedium na wiele problemów skórnych, a także w codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, w tym podatnej na alergie, przesuszonej, pozbawionej blasku i kolorytu.

   Bardzo dobrym i skutecznym kosmetykiem jest żel aloesowy (zobacz na Triny.pl). Choć rynek oferuje wiele żeli z zawartością tej niezwykłej rośliny, warto pamiętać, że prawdziwy żel powinien mieć w składzie przynajmniej 90% aloesu. Żel można zastosować na wiele sposobów m.in. jako nawilżającą płukankę lub maskę do włosów, stymulującą cebulki włosów odżywkę, preparat przeciwłupieżowy, bazę pod makijaż, składnik samodzielnie sporządzanych kremów. Żel ukoi skórę po depilacji i opalaniu, zaleczy wszystkie rany, oparzenia, wysypki.

   Działanie tej niezwykłej rośliny wspomagają dodatkowe składniki żelu aloesowego. Są one także naturalne, bardzo często pochodzenia roślinnego, dlatego można go stosować bez obaw każdego dnia.

   Hi, I’m trendsetter