Modne kurtki damskie na jesień

Jesień to pora roku, która potrafi zaskakiwać. Jednego dnia jest bardzo ciepło i słonecznie, a kolejnego pada deszcz i wieje silny wiatr, co sprzyja nagłemu ochłodzeniu temperatury. Pojawiają się też poranne przymrozki, po czym w południe robi się o wiele cieplej. Jak się ubrać, aby było nam wygodnie, a do tego strój był modny?

Modne kurtki na jesień

Kurtka jesienna damska powinna być ciepła, ale jednocześnie lekka w noszeniu i stylizowaniu, ponieważ wciąż pogoda może sprzyjać letnim sukienkom. Warto kupić kurtkę skórzaną albo z eko skóry. Taka kurtka nie wyjdzie przez długi czas z mody, a jeśli będzie dobrej jakości to można ją nosić przez kilka kolejnych sezonów.

Modne są też kurtki na jesień damskie z puchem. Są one bardzo cienkie, ale wypełnione puchem lub pierzem przez co są bardzo ciepłe. Ich zaletą jest niska waga i mały wymiar. Po zwinięciu kurtki nie będzie ona większa niż termokubek na kawę, więc jeśli zrobi się zbyt ciepło na noszenie takiej kurtki można ją schować do torebki.

Płaszcze i eleganckie kurtki

 

Klasyką jesiennej stylizacji jest trencz. Można znaleźć płaszcze różnej długości oraz grubości. Najwygodniejszy jest płaszcz długości do pół uda, ponieważ pasuje on do większości kobiecych sylwetek. Warto kupić płaszcz z podszewką wtedy będzie bardziej trwały i nieco cieplejszy.