Akcesoria niezbędne do garnituru

Mężczyzna, który nawet tylko od czasu do czasu zakłada garnituru, musi mimo wszystko zakupić sobie odpowiednie akcesoria, tak by wraz z wspominanym wyżej garniturem stworzyły spójny i elegancki wizerunek. Co jest zatem niezbędne i musi znaleźć się w szafie mężczyzny? Krótki poradnik poniżej.

Buty garniturowe

Najważniejsze są odpowiednie buty do tak eleganckiego stroju jakim właśnie jest garnitur, nie można bowiem założyć byle jakich butów. Obuwie to musi być eleganckie, stonowane, a zatem wszystkie zbyt mocno udziwnione pary obuwia absolutnie nie zgrają się dobrze z garniturem. Klasyczne buty  to na przykład piękne oksfordy lub brogsy, buty Monk, a na zimę eleganckie sztyblety. To właśnie w takich butach mężczyzna prezentuje się świetnie. Kto zatem chcę dobrze wyglądać w garniturze, musi mieć je w swojej szafie. Najlepiej kupić jedną parę, może mieć ona kolor czarny lub ciemno brązowy ewentualnie wiśniowy. Muszą to być buty ze skóry, bo tylko takie gwarantują naprawdę świetną jakość na lata.

Skarpety

Jeżeli mężczyzna ma już świetne buty garniturowe Patine, koniecznie musi również pomyśleć o odpowiednich skarpetkach. Powinny być one odpowiednio długie, tak by przy zakładaniu nogi na nogę, nie wystawał kawałek gołej łydki. Skarpety powinny być wykonane z wełny lub kaszmiru, bo takie prezentują się zdecydowanie lepiej niż skarpetki z bawełny. Kolor skarpet powinien być starannie dobrany do koloru garnituru, można postawić też na skarpety we wzorki.

Pasek

Ostatni ważny element to pasek. Dobrze jest go dobrać pod kolor butów, jednak nie musi być to regułą. Od jakiegoś czasu odchodzi się bowiem od takiego ścisłego dopasowywania pasków i toreb pod kolor butów. Najważniejsze by był wykonany ze skóry, bo takie paski prezentują się dużo bardziej elegancko i klasycznie.