dodatki

   Maszynka do strzyżenia do użytku osobistego

   maszynki do strzyżenia

   Zakup maszynki do użytku osobistego pozwali na samodzielnie wykonanie prostych fryzur. Obsługa urządzenia nie jest trudna i szybko można nabrać wprawy, która pozwoli zaoszczędzić na regularnych wizytach u fryzjera. Warto zainwestować w trwałą maszynkę, która posłuży przez długie lata.

   Ekonomiczna i wytrzymała maszynka

   Profesjonalne maszynki do strzyżenia muszą znosić kilkugodzinne użytkowanie, wytwarzane są więc z zupełnie innych materiałów niż te do użytku prywatnego. Oczywiście nie oznacza to, że maszynki do domowego strzyżenia szybko się psują. Znaczenie ma tutaj odporność na duże przeciążenia, dlatego siniki maszynek produkowanych dla zakładów fryzjerskich są mocniejsze, a ich ostrza wolniej się tępią. W przypadku stosowania maszynki raz w tygodniu korzystniejsza jest wersja ekonomiczna, która w zupełności wystarczy i posłuży przez długie lata, o ile będzie prawidłowo konserwowana.

   Ostrza i nakładki

   Nawet w przypadku zakupu maszynki do włosów na własny użytek niewskazany jest wybór tej, która posiada ostrza wykonane z aluminium. Materiał ten szybko się tępi i jest podatny na uszkodzenia. Najlepiej sprawdzą się ostrza wykonane ze stali nierdzewnej, jednak należy je dokładnie osuszyć po zakończeniu strzyżenia i przepłukaniu ostrzy pod bieżącą wodą. Wybór nakładek to bardzo indywidualna kwestia, jednak zdecydowanie najwygodniejsze są specjalne nakładki wielofunkcyjne, które pozwalają na szybką zmianę długości strzyżenia.

   Maszynki ze średniej półki cenowej

   To właśnie maszynki ze średniej półki cenowej są najlepszym wyborem dla indywidualnego klienta. Urządzenia z tego segmentu nie posiadają takiej mocy i tylu dodatkowych funkcji, co te do profesjonalnych salonów fryzjerskich, jednak odznaczają się dużą trwałością i łatwością w użytkowaniu. W tym wypadku mniejsza waga maszynek stanowi atut, ponieważ pozwoli na wygodniejsze przycinanie włosów. Wybierając zasilanie sieciowe, warto zwrócić uwagę na to, czy maszynka do strzyżenia nie posiada zbyt długiego kabla. Przewody o długości czterech metrów sprawdzają się w salonie, jednak w domowej łazience będą jedynie przeszkadzały.

   Hi, I’m trendsetter