dodatki

   Jak wybierać rękawiczki męskie?

   Zakup odpowiednich rękawiczek nie jest prostym zadaniem. Ich wybór jest ogromny, przez co łatwo jest się pogubić. Przed wybraniem się na zakupy warto wiedzieć, na co zwracać uwagę i czym się sugerować.

   Rozmiar

   Rękawiczki męskie powinno się przed zakupem przymierzyć. Nie wystarczy tylko poznać rozmiar z metki. Trzeba na niego spojrzeć, ale taki rozmiar jest wartością bardzo ogólną. Tymczasem ludzie mają bardzo różne dłonie, które ciężko jest standaryzować. Mężczyźni różnią się wielkością śródręcza, długością oraz grubością palców. Często osoby, które pracują fizycznie, mają grubsze palce, niż ci, którzy pracują wyłącznie przy komputerze. Z tego powodu powinno się rękawiczki męskie przymierzyć przed zakupem, by stwierdzić czy:
   – nigdzie nie uciskają;
   – nie zjeżdżają z ręki;
   – nie trzeba wkładać wiele wysiłku, by je założyć;
   – palcami można swobodnie ruszać;
   – rękawiczki mają odpowiednią długość, czyli nadgarstek nie jest widoczny.

   Materiał

   Warto zwrócić uwagę na materiał rękawiczek męskich. W przypadku eleganckich modeli najbardziej popularna jest skóra i syntetyczna skóra. Materiały te są na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia dla laika. Różnicę można za to łatwo rozpoznać po cenie rękawiczek. Te ze sztucznej skóry są zdecydowanie tańsze, mimo że nie wyglądają gorzej. Przy ograniczonym budżecie warto sięgać właśnie po nie. Dzięki temu można cieszyć się przyzwoitą jakością rękawiczek w przystępnej cenie i o wielu zaletach użytkowych. Takie rękawiczki po prostu się przydają np. do prowadzenia samochodu.

   Na Napogloves.pl można nabyć ciekawe modele rękawiczek.

   Hi, I’m trendsetter