Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie – marka Champion

Marka znana dziś jako Champion, powstała w roku 1919 z inicjatywy braci Feinbloom, którzy założyli rodzinne przedsiębiorstwo. Świetna jakość produktów oraz zamiłowanie do sportu sprawiły, że nie musieli oni długo czekać na pierwszą współpracę z drużyną uniwersytecką – Michigan. Od tamtej pory reputacja marki rozprzestrzeniła się wśród uczelni oraz na wszystkich terenach Stanów Zjednoczonych. W latach 30. XX wieku nazwa marki została zmieniona na Champion Knitting Mills Inc.

W latach 50. marka wymyśliła swoje drugie logo. Zastąpiło ono biegacza przekraczającego linię mety. Od tamtej pory nie uległo ono zmianie i obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, a charakterystyczna litera C to symbol wygody (w języku angielskim comfort), a także jakości. 

Najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie.

Ubrania Champion od samego początku wykonywane były wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Ich niesamowity dobór kolorystyczny sprawił, że marka bardzo szybko zyskała sobie rzeszę wiernych fanów i króluje na rynku do dziś. Zarówno męska, jak i damska odzież firmy stworzona jest z myślą o użytkowaniu jej na co dzień oraz podczas uprawiania sportów. Przewiewne materiały, wytrzymałe szwy oraz logo, które się nie zdziera to tylko niektóre cechy charakterystyczne odzieży Champion. Najpopularniejsze koszulki Champion to te klasyczne w kolorze szarym oraz czarnym. Bardzo często możemy zobaczyć je zestawione z odpowiednio dobranymi kolorystycznie dresami. We wszystkich ubraniach zastosowana jest technologia odwróconego splotu, co znacząco ułatwia pranie oraz powoduje, że odzież nie niszczy się.