Dlaczego warto mieć w szafie co najmniej kilka torebek?

Zdaniem wielu stylistek akcesoria są najważniejszym elementem kobiecej garderoby. Dlaczego? Ponieważ to właśnie one stanowią klamrę stylizacji, mogą zmienić jej charakter i wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na efekt końcowy. Jeśli zaś mowa o akcesoriach, to bez wątpienia ich prawdziwą królową jest torebka. Warto mieć w szafie przynajmniej kilka jej rodzajów.

Torebki nie na każdą okazję? Tak, ale to nie wada!

Powodów, dla których każda dziewczyna i kobieta powinna mieć przynajmniej kilka torebek, jest sporo. Duża część z nich ma charakter mocno praktyczny. Chodzi na przykład o dopasowanie torebki do pory roku i okazji, przy jakiej ją nosimy.

Torebki, podobnie jak ubrania, różnią się między sobą wielkością oraz rodzajem okazji, do których są dopasowane. Z inną torebką wychodzimy do pracy, z inną na weekendowe spotkanie z przyjaciółmi czy na zakupy, a z jeszcze inną na bankiet, wesele lub do teatru. Dlatego podstawowe rodzaje torebek różnią się między m.in. wielkością. Tzw. listonoszka, która jest najczęściej średniej wielkości, sprawdzi się doskonale w pracy. Jednak już w czasie zakupów czy podczas dłuższego wyjazdu może okazać się niewystarczająca. Wtedy lepsza jest duża shopperka. Trudno jednak wyobrazić sobie wyjście z taką torebką na wesele czy inną imprezę. Tam zdecydowanie bardziej pasują kopertówki. 

Dopasowujemy torebkę do pory roku

Oprócz wielkości ważną cechą torebki jest rodzaj materiału, z którego została wykonana oraz kolor. Mają one znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy myślimy o torebkach w kontekście pór roku, podczas których je nosimy. Porządna, ciemna listonoszka może być doskonałym dodatkiem do jesiennego czy zimowego płaszcza, ale już w przypadku letnich stylizacji, nawet utrzymanych w formalnym tonie, może okazać się zdecydowania za ciężka. Nie mówiąc już o bardziej casualowych strojach takich jak lekkie spódnice, t-shirty czy espadryle. Dlatego na okres wiosny i lata warto mieć w szafie torebki, które będą jaśniejsze i lżejsze, a często również wykonane z materiałów takich jak:

  • włókno celulozowe,
  • rafia,
  • trawa morska,
  • bambus,
  • wiklina

Z wymienionych wyżej tworzyw najczęściej wykonane są popularne torebki plecione. Jeśli ktoś nie chce w nie inwestować lub nie odpowiada mu ich styl, wtedy warto postawić na kolor. Wiosną i dobrze sprawdzą się torebki w kolorach ziemi (beż, nude, piaskowy, jasny brąz, słomkowa żółć), delikatnych szarościach czy jasne barwy takich jak błękit, delikatne odcienie różu czy biel (zobacz tutaj).