Dom

   Jakie klatki dla ptaków są odpowiednie?

   klatki dla ptaków

   Ptaki są dobrą opcją jako zwierzęta domowe, zwłaszcza w tych przypadkach, gdy w domu nie ma zbyt wiele miejsca. Istnieje wiele rodzajów ptaków, od małych złotookich po duże papugi, dlatego zawsze powinniśmy wybierać klatkę odpowiednią dla nich, a przede wszystkim dla ich wielkości. Abyś wiedział, co wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca, w którym będzie mieszkał Twój pupil, nie przegap tego artykułu o tym, jak wybrać klatkę dla ptaków.

   Wybór klatki dla ptaków

   Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze klatki dla ptaka, są jej wymiary, odpowiednie do wielkości ptaka. Klatka powinna być na tyle szeroka, aby ptak mógł rozłożyć skrzydła i latać bez uderzania piórami o pręty. Podczas gdy ptaki muszą mieć wystarczająco dużo miejsca, aby latać, średnie i duże papugi potrzebują przestrzeni do wspinaczki i ćwiczeń wewnątrz klatki. Ptaki z długim ogonem powinny mieć również zapewnione miejsce, aby zapobiec uszkodzeniu piór.  Należy również wziąć pod uwagę, że Twój ptak będzie dzielił przestrzeń z karmnikami, kratami, poidełkami, zabawkami… A może później zdecydujesz się na zakup kolejnego ptaka. Odległość między prętami powinna być wystarczająca, aby zapobiec przytrzaśnięciu dzioba lub nóg, ale nie tak duża, aby można było przełożyć przez nie głowę. Jeśli chodzi o styl klatki, to będzie on zależał od Twojego osobistego gustu, a także miejsca, w którym zamierzasz ją umieścić, tak aby pasowała do Twojego wystroju.

   Ptaki jako zwierzęta domowe

   Rozważając trzymanie ptaka jako zwierzęcia domowego, należy nie tylko znać cechy charakterystyczne danego gatunku. Ważne jest również zwrócenie uwagi na jego specyficzne potrzeby. Zwykle skupiamy się na tym, by wiedzieć, jak należy karmić konkretny rodzaj ptaków. Ale to nie jedyny fundamentalny aspekt dla tego typu zwierząt. Niewiarygodne, jak może się wydawać, wybór klatek dla ptaków jest tak samo ważny jak to, czym je karmić. Klatki dla ptaków najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Wytrzymały materiał, który nie tylko jest łatwy w czyszczeniu. Dodatkowo można ją bez przeszkód dezynfekować. Pomimo tego, że jest to najbardziej popularny materiał, są tacy, którzy decydują się na drewniane klatki dla ptaków (zobacz tutaj). Mają one większą wartość dekoracyjną, ale nie nadają się dla wszystkich gatunków. W każdym razie można je stosować tylko w przypadku małych ptaków o prostych dziobach, takich jak kanarki.

   Hi, I’m trendsetter