Dom

   Co to jest okulizacja?

   Okulizacja, o której tu się dowiesz więcej, jest też nazywana oczkowaniem. To powszechnie stosowana metoda rozmnażania owocowych drzewek. Jest to pewien sposób szczepienia roślin, który bazuje na przeszczepianiu liściowego pąka na odpowiedni pęd podkładki. Co ciekawe, okulizacja jest uznawana za niezwykle sprawną, skuteczną i efektywną metodą rozmnażania odmian pestkowych. Co warto wiedzieć o okulizacji? Gdzie znajdziemy przydatne akcesoria?

   Okulizacja

   Szczepienie drzew ma liczne zalety, które warto poznać. Szansa na powodzenie procesu okulizacji nie wiąże się jedynie z umiejętnościami. Wiele zależy także od szczęścia. Przyda się ładna pogoda i brak obecności żerujących ptaków. Ogrodnicy z czasem nabierają wprawy za pomocą częstej praktyki. Oczywiście ogromne znaczenie mają też solidne narzędzia, ostre noże i akcesoria do zabezpieczenia miejsca zabiegu. Trzeba mieć też na uwadze terminy przeprowadzenia zabiegu i odpowiednie przygotowanie oczka. Szczepienie jest przeprowadzane różnorodnymi sposobami. 

   Niezbędne akcesoria do okulizacji

   Przed przystąpieniem do dzieła, powinniśmy zakupić niezbędne akcesoria do okulizacji. W przeciwnym razie trudno będzie wykonać to zadanie. W sklepie online czeka na nas wiele propozycji, które dobierzemy do swoich oczekiwań. Okulizacja jest uznawana za skuteczną metodę rozmnażania drzewek owocowych. Z czasem ogrodnicy nabierają wprawy i coraz lepiej radzą sobie z przeprowadzaniem okulizacji. 

   Hi, I’m trendsetter