O czym trzeba wiedzieć, by wybrać ciekawą parkę?

Parka to kurtka, która jest praktyczna, interesująca i pasuje do wielu stylizacji. Jak wybrać kurtkę parkę damską, by była praktyczna i gustowna? 

Parka – co to jest? 

Parka to kurtka, która miła służyć żołnierzom amerykańskim w czasie wojny. Jej zadaniem było ogrzanie ludzi, ale musiała być również wygodna i praktyczna. 

Charakterystyczne cechy parki to duża ilość kieszeni. Ważne, by można było w nich ukryć wiele rzeczy. Kieszeni są na piersi, na biodrach, a czasem nawet na rękawach. Często są to kieszenie zapinane na zatrzask lub zamek. Dzięki temu można mieć pewność, że nic z nich nie wypadnie. 

Parki damskie to tego typu kurtki – https://dstreet.pl/parki-damskie, które zawsze mają kaptur. Chroni on przed deszczem, jak i przed wiatrem. Kaptur często ma troczki, które można ściągnąć, gdy wiatr staje się zbyt uciążliwy. Dodatkową osłonę przed zimnem stanowi przedłużany tył kurtki. Dzięki temu plecy są osłonięte od wiatru nawet, gdy się schylamy. Jest to ogromna zaleta kurtki. 

Warto również pamiętać, że parka to kurtka dłuższa. Często kończy się w połowie uda, a nawet tuż przed kolanami. Jednak mimo takiej długości jej dużą zaletą jest to, że nie krępuje ruchów. 

Parka to kurtka, która jest bardzo funkcjonalna. Jest wygodna, ciepła i praktyczna. W pierwszych latach była produkowana wyłącznie w kolorach khaki i zielonym. 

Jak dziś wygląda parka? 

Parka nadal jest kurtką praktyczną. Ma duży kaptur, wiele kieszeni oraz przedłużany tył. Warto jednak wiedzieć, że obecnie parki są produkowane jako kurtki wiosenne oraz zimowe. Te modele, które są przeznaczone na wiosnę są z cieńszego materiału, ale za to są nieprzemakalne. 

Parki, które mają służyć jako kurtki zimowe najczęściej mają grubą podpinkę, która ochroni przed każdym mrozem. 

Warto również pamiętać o kolorach, które znacznie się zmieniły. Oczywiście nadal można znaleźć parkę w kolorze zielonym lub khaki, ale nie są to jedyne kolory. Bardzo często spotykany jest kolor granatowy oraz czarny, które są najchętniej wybierane. 

Panie lubią również parki w kolorach beżowych. Jest to kolor, który świetnie łączy się z wieloma stylizacjami. Parki, które są delikatniejsze świetnie komponują się nawet z sukienkami w kwiaty. 

Wybierając do nich buty można postawić na trampki, sneakersy, kalosze, a nawet motocyklowe, ciężkie buty. Chcąc stworzyć bardziej kobiecą stylizację można wykorzystać botki wiązane lub zamszowe. 

Parki damskie z roku na rok są coraz bardziej kolorowe. Można zaleźć kurtki w desenie kwiatowe, grochy czy egzotyczne zwierzęta. Coraz częściej można również znaleźć parki, które mają połyskujący materiał, który już kilka lat temu zaczął pojawiać się na kurtkach i kamizelkach. 

Jak nosić parkę, by wyglądać modnie? 

Dziś parka damska nie jest kurtką, którą ubiera się wyłącznie na weekendowy wypad za miasto. Połączona z innymi elementami garderoby często stanowi podstawę stylizacji casualowych. 

Parka idealnie pasuje do jeansów. Warto wybierać jednak jeansy rurki, gdyż szeroka góra świetnie komponuje się w węższym dołem. Można również nosić ją z legginsami, a nawet sportową spódnicą. Świetnie również będzie wyglądała ze spódnicą ołówkową oraz grubym, ciepłym swetrem. Trzeba tylko pamiętać o jednej zasadzie. Parka jest kurtką obszerną, by wyglądała ciekawie musi być połączona z obcisłym dołem. 

Zastanawiając się jak wybrać kurtkę parkę damską trzeba przede wszystkim podjąć decyzję na jaką porę roku ma być przeznaczona. Parka, która jest na zimę powinna być ocieplana. Bardzo często parki mają kołnierz, podszewkę oraz kaptur wykończony przyjemnym i ciepłym futerkiem. Taka kurtka jest wyjątkowo komfortowa. 

Wybierając kurtkę parkę damska warto zwrócić uwagę czy podpinka jest odpinana. W takiej sytuacji będzie to kurtka, która można wykorzystać nie tylko, gdy jest mroźna zima, ale również w pierwszych dniach jesieni czy wiosny. 

Parka, która ma być wyłącznie kurtką wiosenną oraz letnia nie powinna być ocieplana. Nie jest to potrzebne. Warto jednak sprawdzić, czy materiał jest wodoodporny. Wiosną oraz jesienią często są deszcze i warto wybrać kurtkę, która przed nimi chroni.