Jak dobrać wygodny rozmiar rękawiczek?

Kupując rękawiczki w sklepie stacjonarnym z łatwością można dopasować ich odpowiednią wielkość. Zadanie okazuje się trudniejsze podczas zakupów online. Dobór rozmiaru rękawiczek będzie miał wpływ zarówno na poziom ochrony przed zimnem, jak i komfort ich noszenia. W jaki sposób upewnić się, że wybrany element odzieży spełni swoje zadanie?

Mierzenie wielkości dłoni

Rozmiar rękawiczek ustalany jest na podstawie obwodu dłoni. Na stronach internetowych sklepów odnaleźć można tabele ułatwiające dopasowanie wymiarów odzieży. Aby prawidłowo dokonać pomiaru, zaleca się trzymać dłoń w naturalnej pozycji. Sprawdzić należy obwód na wysokości kostek poniżej paliczków. W celu otrzymania prawidłowej wartości konieczne jest dokonanie pomiaru z pominięciem kciuka.

Zakres rozmiarów

Dostępne w sklepach rękawiczki dzielone są na damskie, męskie i dziecięce. Tak jak w przypadku innych części garderoby, tym samym rozmiarom z poszczególnych grup przypisane są inne wielkości dłoni. Zakres wartości dla obwodów dłoni w każdej kategorii jest następujący:
– damskie: 13 – 21,5 cm
– męskie: 15 – 29 cm
– dziecięce: 12 – 19 cm.

Różnice w wielkościach warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu zakupu. Wysokiej jakości produkty są również dopasowywane do różnic w budowie dłoni dzieci i dorosłych. Rękawiczki o odpowiednio dobranym rozmiarze zapewnią użytkownikom ciepło i wygodę. Dokonując zakupu w internecie, warto skorzystać z dostępnych na stronach tabeli rozmiarów. Umożliwi to znalezienie najlepszych dla siebie elementów odzieży.