Jak czyścić trapery damskie, by służyły jak najdłużej

Trapery damskie to buty na długie wędrówki i każdą pogodę. Wytrzymałe, przewiewne i ciepłe pomogą pokonać wiele kilometrów na piechotę bez tworzenia się na stopach pęcherzy i modzeli. Komfort, jaki dają te buty, skłania do większego dbania o nie, by służyły jak najdłużej. Jak czyścić takie obuwie? Jak je suszyć? Czy można je prać w pralce? Jaki strój pasuje do traperów? O tym poniżej.

Trapery damskie – jak je czyścić?

damskie trapery

Ubłocone trapery należy wyczyścić tuż po powrocie z wędrówki. Szczotką o miękkim włosiu strzepać należy przylegający do nich piasek. Wilgotne błoto wytrzeć ściereczką. Zaschniętą i przywartą ziemię do buta warto opukać drewnianą końcówką szczotki lub uderzyć buta o but. Nadmiar zasuszonego błota pod wpływem uderzeń powinien odpaść. To, co pozostało na cholewkach, należy przetrzeć miękką tkaniną zwilżoną wodą z mydłem lub płynem do naczyń. Po umyciu ekoskóry wytrzeć ją do sucha. Rowki w podeszwach oczyścić z piachu patykiem. Szeroki wybór traperów znajdziesz na stronie https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Trapery-sztyblety-243.html.

Jak suszyć?

Po umyciu wierzchniej powierzchni obuwia nie trzeba ich już suszyć. Wystarczy wytrzeć je jednorazowym ręcznikiem lub papierem toaletowym. W razie przemoczenia butów od wewnątrz wystarczy wsypać do ich środka żwirek silikonowy dla kota. Granulki wciągną nadmiar wilgoci i na następny dzień buty już będą suche. Zużyty żwirek wyrzucić. Unikać należy pozostawiania obuwia blisko grzejników.

Czy trapery można prać w pralce?

O ile szmaciane obuwie może być prane w pralce, o tyle traperów nie powinno się tak traktować. W bębnie pralki narażone byłyby na zniekształcenie, które pozostałoby już na stałe. 

Do czego można założyć trapery damskie?

Wbrew pozorom trapery to nie tylko buty do stroju sportowego. Bardzo elegancko można w nich wyglądać, zakładając do nich:

  • długi płaszcz,
  • parkę,
  • spódnicę w każdej długości, wąską lub rozkloszowaną,
  • spodnie rurki, getry, legginsy.