Jak wybrać najlepszy kurs języka online?

Na rynku dostępne są dziesiątki kursów językowych online. Ta forma nauki całkiem dobrze przyjęła się w Polsce i wiele osób bardzo ją sobie chwali. To prosty sposób na to, by uczyć się języka obcego bez wychodzenia z domu. Warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem właściwego kursu po to, by nie zmarnować czasu na nieskuteczną naukę. Jak wybrać najlepszy kurs?

Własne potrzeby

Na początek koniecznie trzeba zrewidować własne potrzeby i określić oczekiwania wobec kursu. Najlepiej jest odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
– czy zajęcia mają być indywidualne czy w grupie?
– czy zajęcia mają być na platformie czy na żywo?
– ile mam czasu na naukę?
– jaki budżet chcę poświęcić na kurs?
– na jakim etapie znajomości języka już jestem?

Po odpowiedzeniu na te kilka pytań można już określić mniej więcej, jaki kurs sprawdzi się najlepiej w przypadku konkretnej osoby. W ten sposób można od razu wykluczyć te z ofert, które się nie wpisują w wymagania. To dość oczywiste, że osoba, która pracuje w systemie zmianowym, może mieć problem z ustaleniem jednej godziny spotkań na żywo i dużo wygodniejszą opcją będzie dla niej platforma e-learningowa.

Opinie kursantów

Przy wyborze kursu bardzo ważne jest poszukanie opinii innych kursantów. Zwykle to właśnie oni mogą mieć najwięcej do powiedzenia na temat poziomu i sposobów kształcenia. Opinie kursantów można bez trudu znaleźć w internecie. Ich całkowity brak powinien być powodem do zastanowienia się, czym jest on spowodowany. Nauka języka online cieszy się tak dużą popularnością, że mało wiarygodne wydają się takie kursy, które nie mają żadnej opinii. Być może nie były one przychylne i zostały usunięte? A może firma dopiero zaczyna działalność? W tym drugim wypadku nie jest to powód, by od razu ją skreślać, ale można rozważyć czy oferta jest na tyle atrakcyjna, by zaryzykować.