Zdrowie

   Jakie podpaski wybrać dla młodych dziewczyn?

   Okres dojrzewania oraz pierwsza miesiączka to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej dorastającej kobiety. Jednak dobrze jest wiedzieć jakie podpaski dla dziewczynki są najlepsze i czy podpaski nocne, a dzienne różnią się od siebie. Mając podstawową wiedzę na ten temat z pewnością każda z dorastających kobiet wybierze odpowiedni model podpaski dla siebie.

   Jakie podpaski dla dziewczynki są najlepsze?

   Jak wiadomo pierwsza miesiączka jest bardzo istotnym i niezwykle intymnym momentem w życiu każdej dziewczyny. Zwykle dochodzi do niej w wieku 10, 11, bądź 12 lat. Ten etap wchodzenia w dorosłość jest też dość krępujący, dlatego każda mama powinna przygotować na ten czas swoją córkę, zwracając również uwagę na aspekt higieniczny i podpowiedzieć jakie podpaski są stosowane przez kobiety, by móc wybrać odpowiedni model dla swojej córki.

   Na rynku jest bardzo duży wybór podpasek dla dziewczynek. Rekomendowane środki higieniczne pochodzą od różnych producentów. Niezwykle często wybierane są podpaski Always, z firmy Bella, a także Bella bella teens, które są specjalnie dedykowane dla nastolatek. Samą zawartością nie różnią się aż tak bardzo od siebie, poza rodzajem wypełnienia oraz długością czy dodatkiem skrzydełek, jednak szata graficzna często przykuwa uwagę.

   podpaski dla dziewczynki

   Jakie elementy są istotne wybierając podpaski dla nastolatki?

   Elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru podpasek to przede wszystkim chłonność. Pierwsze miesiączki nie są bardzo obfite, dlatego dobrze jest wybrać model, który nie będzie bardzo duży oraz zapewni odpowiednią chłonność. Jednak kolejne miesiączki mogą być bardziej obfite, dlatego na pierwsze dni menstruacji warto wybrać podpaski o zwiększonej chłonności, na przykład normal, bądź normal plus, które zapewniają uczucie świeżości oraz wysoki poziom komfortu nawet przez kilka godzin.

   Na noc dedykowana jest specjalna grupa podpasek. To podpaski night, które wyróżniają się większą długością oraz zwiększoną chłonnością stanowiące rewelacyjną ochronę przez całą noc. W odpowiedni sposób zabezpieczają bieliznę przed zabrudzeniem, nawet podczas zmiany pozycji, a z kolei na zakończenie menstruacji w ostatnich dniach warto stosować lżejsze podpaski, które dostępne są na rynku w wersji Light. Niezwykle popularne są również pachnące podpaski oraz zupełnie bezzapachowe. Poszczególne modele są dedykowane dla kobiet, które także czynnie uprawiają sport.

   Za sprawą szerokiego wyboru podpasek z pewnością każda kobieta wybierze odpowiedni model dla siebie.

   Hi, I’m trendsetter